Løb med til Saucony Social Test Runs

Løb med til Saucony Social Test Runs
EVENTS

Løb med til Saucony Social Test Runs

Tilmeldingen til vores Social Test Runs i uge 10 er netop åbnet. Tilmeld dig og få mulighed for at løbe i forskellige løbesko fra det populære løbebrand Saucony.

Tirsdag d. 4. marts kl. 16.30 og torsdag d. 6. marts kl. 16.30 er du inviteret til Social Test Run med Saucony, liiteGuard og SPORT 24.

Det kan du forvente til eventet:

Vi løber sammen runder á 2,5 km udenfor og slutter af i centrenes SPORT 24 butikker med let mad og drikke, goodiebags og mulighed for at høre mere om både Sauconys løbesko og liiteGuards lækre løbetøj. Det vigtigste for os er, at du får muligheden for at teste forskellige løbesko og får en god løbeoplevelse hvor vi kan nyde hinandens selskab, mens vi løber. Foruden Saucony frontrunners vil SPORT 24's butikspersonale løbe med i en pace på omkring 6 min/km, men du er velkommen til at gennemføre runderne i dit helt eget tempo.

Tilmelding er gratis og foregår efter først til mølle-princippet. Udover dit navn og din mail beder vi dig også udfylde strømpe str. så du får en goodiebag du kan få glæde af på dine kommende løbeture ;)

Vi håber på at se dig!

Saucony løbesko

Se det store udvalg af Saucony løbesko

liiteGuard

Se det store udvalg af liiteGuard

Altid gode priser, hurtig levering og 365 dages fuld returret

Hos SPORT 24 har vi noget for hele familien. Se vores store udvalg